Zasady turnieju Funino

FuNiño od kilku lat zyskuje coraz większą akceptację w sektorze młodzieżowym G i F. BALLFREUNDE chce wspierać ten rozwój, który powinien prowadzić do większej liczby akcji z piłką dla wszystkich dzieci, a tym samym do większej zabawy. Dlatego równolegle do zwykłego trybu turniejowego 6+1 w ramach Mini Mistrzostw Świata oferujemy turnieje FuNiño dla grup wiekowych U8-U10. W przeciwieństwie do znanych Festiwali FuNiño nie będziemy grać w trybie Kaiserturnier, tylko Mini-WM z co najmniej sześcioma meczami po 20 minut każdy (2x 10 minut + 5 minut przerwy).

Poniżej znajdują się zasady, które obowiązują dla U8, U9 i U10. Poniżej przedstawiamy specyfikę poszczególnych grup wiekowych.

Ogólne zasady FuNiño

• Cele: 4 mini-goale (2m x 1,2m), 12-14m od siebie
  • Pole karne: 6m (bramki mogą być zdobywane tylko w tym obszarze)
  • Czas trwania: 2 x 10 minut na mecz z 5-minutową przerwą w połowie gry
  • Pierwszy dzień zostanie rozegrany w rozlosowanych grupach, drugi dzień zostanie podzielony na nowo według wyników z dnia poprzedniego.
  • Bramki mogą być zdobywane tylko w polu karnym 6m. Własne bramki zawsze się liczą.
  • Po podaniu bocznym, piłka jest podawana lub dryblowana do środka. Bramka może zostać zdobyta bezpośrednio, jeżeli piłka została wcześniej poddana dryblingowi z co najmniej 3 kontaktami z piłką.
  • Rzuty rożne są wykonywane przez obrońcę i mogą prowadzić bezpośrednio do bramki. Piłka może być dryblowana (co najmniej 3 kontakty) lub strzelana.
  • Rzuty wolne wykonywane są pośrednio lub w formie dryblingu. Po dryblingu (co najmniej 3 kontakty) dozwolony jest również bezpośredni strzał na bramkę.
  • Jeśli przepisy zostaną złamane we własnym polu karnym, następuje atak karny (karny). Napastnik rozpoczyna akcję pomiędzy linią środkową a linią pola karnego przeciwko bramkarzowi w polu karnym. Pozostali zawodnicy znajdują się za nim na linii pola karnego i mogą brać udział w grze po pierwszym dotknięciu piłki.
  • Rotacja po każdej strzelonej bramce jest obowiązkowa.
  • Przy rzutach wolnych lub wyprowadzaniu piłki zawsze należy zachować odległość 3m.
  • Wszystkie rzuty wolne są pośrednie lub mogą być dryblowane. Bramka może być również zdobyta po co najmniej 3 kontaktach z piłką.
  • Atak karny/kara jest przyznawana za zagranie piłki ręką w polu karnym, faul w polu karnym, przeciągnięcie zawodnika w polu karnym.
  • Trener i opiekun boiska stoją razem przy linii środkowej.
  • Dzieci grają BEZ instruktażu trenerów (NIE UDZIELAMY INSTRUKCJI GRY). Trenerzy/superwizorzy pomagają tylko w przypadku niejasności zasad, zmian i starają się utrzymać równowagę w grze poprzez wprowadzanie wszelkich zmian w zasadach. Decyzje pozostawia się dzieciom.
  • Rozpoczęcie gry: Wysoka piłka po zajęciu przez wszystkie drużyny pozycji wyjściowych.
  • BALLFREUNDE zapewnia sędziego, który powinien interweniować tylko w przypadku niejasności. Dzieci powinny w miarę możliwości same decydować o sobie i między sobą.
  • Jeśli różnica bramek wynosi 3 lub więcej, drużyna przegrywająca może wysłać na boisko dodatkowego zawodnika, dopóki różnica bramek nie będzie ponownie mniejsza niż 3.
  • Jeśli ten niedobór nie jest wystarczający, to dalsze zmiany zasad mogą zapewnić zrównoważoną grę (np.: bramki tylko słabą nogą, każdy musi dotknąć piłki itp.) W szczególności, drużyna prowadząca powinna wycofać się do linii połowy boiska w momencie rozpoczęcia meczu.
  • Rodzice muszą pozostać w strefie kibica (15m od boisk), a zabawę i podejmowanie decyzji pozostawić dzieciom. Zakazuje się ingerencji ze strefy wentylatora!

Cechy szczególne U8

• Wielkość drużyny: 3 przeciwko 3: Drużyna składa się z trzech graczy w polu i maksymalnie dwóch graczy rotacyjnych. Gra odbywa się bez udziału bramkarza.
  • Rozmiar pola: 25 x 20 m
  • Piłka meczowa: Rozmiar 3, 290g

Cechy szczególne U9 i U10

• Wielkość drużyny: 4 przeciwko 4: Drużyna składa się z 4 graczy w polu i maksymalnie 2 graczy rotacyjnych. Gra odbywa się bez udziału bramkarza.
  • Rozmiar pola: 25 x 30 m
  • Piłka meczowa: Rozmiar 4, 290g (U9) /350g (U10)
Skontaktuj się z nami już teraz!
1
Skontaktuj się z nami przez Whatsapp!
Skanowanie kodu
Hej 👋
Jesteś zainteresowany jednym z naszych turniejów lub masz tylko krótkie pytanie?
Wystarczy napisać do nas wprost na czacie!