Pravidla turnaje Funino

FuNiño si již několik let získává stále větší oblibu v sektoru mládeže G a F. BALLFREUNDE chce tento vývoj podpořit, což by mělo vést k většímu počtu akcí s míčem pro všechny děti, a tím i k větší zábavě. Proto nabízíme turnaje FuNiño pro věkové skupiny U8-U10 souběžně s obvyklým režimem turnajů 6+1 v rámci Světového poháru Mini. Na rozdíl od známých FuNiño Festivalů nebudeme hrát v režimu Kaiserturnier, ale také Mini-WM s minimálně šesti hrami po 20 minutách (2x 10 minut + 5 minut přestávka).

Níže jsou uvedena pravidla, která platí pro všechny kategorie U8, U9 a U10. Níže jsou uvedeny podrobnosti pro jednotlivé věkové skupiny.

Obecná pravidla FuNiño

• Branky: 4 mini branky (2m x 1,2m), vzdálené od sebe 12-14m.
  • Pokutové území: 6 m (góly lze střílet pouze v tomto území)
  • Doba trvání: 2 x 10 minut na zápas s 5minutovou poločasovou přestávkou
  • První den se bude hrát ve vylosovaných skupinách, druhý den bude rozdělen podle výsledků předchozího dne.
  • Góly lze střílet pouze v 6m pokutovém území. Vlastní góly se vždy počítají.
  • Po přihrávce ze strany se míč přihrává nebo dribluje. Gól může být vstřelen přímo, pokud byl míč předtím driblinkovaný a míč se dotkl alespoň 3krát.
  • Rohové kopy rozehrává rohový obránce a mohou také vést přímo ke gólu. S míčem lze driblinkem (alespoň 3 kontakty) nebo střelou.
  • Volné kopy se provádějí nepřímo nebo jako driblink. Po driblingu (alespoň 3 kontakty) je povolena i přímá střela na branku.
  • Pokud dojde k porušení pravidel ve vlastním pokutovém území, následuje trestný útok (penalta). Útočník začíná mezi půlící čárou a pokutovou čarou proti brankáři v pokutovém území. Ostatní hráči jsou za ním na trestné linii a mohou se zapojit do hry po prvním dotyku míče.
  • Střídání po každém vstřeleném gólu je povinné.
  • Při volném kopu nebo autovém vhazování vždy dodržujte vzdálenost 3 m.
  • Všechny volné kopy jsou nepřímé nebo je lze zahrávat driblinkem. Gól lze také vstřelit po nejméně 3 kontaktech s míčem.
  • Trestný útok/trest se uděluje za házenou uvnitř pokutového území, faul uvnitř pokutového území, obtažení hráče uvnitř pokutového území.
  • Trenér a vedoucí hřiště stojí společně u středové čáry.
  • Děti hrají BEZ pokynů trenérů (NEPODÁVEJTE HRACÍ INSTRUKCE). Trenéři/dozorci pouze pomáhají s nejasnostmi pravidel, střídáním a snaží se udržet hru vyrovnanou úpravami pravidel. Rozhodnutí jsou ponechána na dětech.
  • Zahájení: Vysoký míč po zaujmutí výchozích pozic všemi týmy.
  • BALLFREUNDE poskytuje rozhodčího, který by měl zasahovat pouze v případě nejasností. Děti by měly rozhodovat samy a pokud možno mezi sebou.
  • Pokud je rozdíl branek 3 nebo více, může poražený tým poslat na hřiště dalšího hráče, dokud rozdíl branek opět není menší než 3.
  • Pokud tento nedostatek nestačí, pak další změny pravidel mohou zajistit vyrovnanou hru (např.: góly pouze slabou nohou, každý se musí dotknout míče atd.). Zejména vedoucí tým by se měl při výkopu stáhnout k půlící čáře.
  • Rodiče musí zůstat ve fanouškovské zóně (15 m od hřiště) a přenechat hraní a rozhodování dětem. Zasahování z fanouškovské zóny je zakázáno!

Speciální funkce U8

• Velikost týmu: 3 proti 3: Tým se skládá ze tří hráčů v poli a maximálně dvou střídajících hráčů. Hraje se bez brankáře.
  • Velikost hřiště: 25 x 20 m
  • Zápasový míček: velikost 3, 290 g

Speciální funkce U9 a U10

• Velikost týmu: 4 proti 4: Tým se skládá ze 4 hráčů v poli a maximálně 2 střídajících hráčů. Hraje se bez brankáře.
  • Velikost hřiště: 25 x 30 m
  • Zápasový míč: velikost 4, 290 g (U9) / 350 g (U10)